Hiljuti lisatud

prof Liina Lindströmi inauguratsiooniloeng
„Mitu grammatikat on keeles?“

Grammatika on reeglite kogum, mille abil seome sõnad kokku lauseteks ning laused tekstiks. Grammatika on keele struktuur. Grammatika on kogum kinnistunud tähendusi, mis tulenevad meie kogemusest ja maailmanägemisest. Grammatika on konventsionaliseerunud suhtlustegevused ning -eesmärgid. Keeleteaduses on aegade jooksul olnud väga palju grammatika defineerimise viise, mis lähtuvad erinevatest vaadetest keelele; need loetletud on vaid mõned võimalikud lähenemisviisid.
20.09.2021 53 vaatamist Humaniora Keeleteadus

200 aastat geoloogiaõpet Eestis
Konverents GEO200(+1) „VAATAME TAGASI!“

Käesoleval aastal tähistame 200(+1) aasta möödumist geoloogia õpetamise algusest Eestis. TÜ geoloogia osakond kutsub sellel puhul kõiki geolooge üle Eesti - endiseid ja praeguseid kolleege, vilistlasi, tudengeid, geoloogia-sõpru ja sõpru geolooge kokku, et seda tähtsat sündmust pidulikult pühitseda geoloogia konverentsiga

The inaugural lecture by Robert Krimmer
„Digital Transformation of the Public Sector: How to build our digital future“
(„Avaliku sektori digipööre. Kuidas ehitada meie digitaalset tulevikku?“)

Digital is the new gold. Without the digital transformation, our lives would have looked quite different in the last 18 months: ordering groceries for home delivery, organizing the classroom-call for your children for their home-school, even voting online quickly turned from a commodity to a necessity. Digital has moved from the exception to the norm.
Digitaalsus on uus kuld. Ilma digipöördeta oleks meie elu viimase pooleteise aasta jooksul olnud vägagi teistsugune: toidukaupade kojutellimine, kaugõppel oleva lapse veebitundide korraldamine, isegi internetis hääletamine on lühikese ajaga muutunud igapäevaseks vajaduseks. Digiteenused pole enam erand, vaid normaalsus.

https://www.ut.ee/et/uritused/tartu-ulikooli-e-valitsemise-professori-robert-krimmeri-inauguratsiooniloeng
 
16.09.2021 1032 vaatamist Socialia Riigiteadus