Hiljuti lisatud

Tartumaa tunnustab oma parimaid õpetajaid 2020

Tunnustused antakse üle Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tänuüritusel, mis toimub toimub neljapäeval, 24. septembril kell 14 Tartu Ülikooli aulas.
 
24.09.2020 266 vaatamist Kultuur Kroonika Varia

Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista.
Avaüritus

“Usun, et kirjandussõbrad vajavad praegu kohtumisi ka päriselus,” sõnas MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista juhatuse esinaine Annika Aas. “Kevadel ja suvel saime eriolukorras ning selle järgselt küll kodus raamatuid lugeda, aga tahaks ju ka kirjanikega vahetuid kokkusaamisi ja mõttevahetusi. Nii leidsime meeskonnaga ühiselt, et festival peab ikkagi toimuma. Kuigi väliskülalisi on sel korral reisimispiirangute tõttu vähem, saime kohalike esinejatega kuueks päevaks kokku panna igati huvitava ja mitmekülgse kava.”
Kirjandusfestival Prima Vista toimub 21.- 26. septembrini. Tänavusest teemast „Inimese varjud“ lähtuvalt on programmi keskmes on mälu, vaimne tervis, teadmised ja inimese mõju keskkonnale ning festivali patrooniks on Viivi Luik.
22.09.2020 155 vaatamist

prof Ana Rebase inauguratsiooniloeng
"Molekulaarmeditsiin täna ja homme"

Professor Ana Rebane annab inauguratsiooniloengul ülevaate molekulaarmeditsiini valdkonnast, selle väljavaadetest ja lahendamist vajavatest ülesannetest. Molekulaarmeditsiinilise uurimissuuna edendamise ühe näitena kirjeldab ta oma teadustööd, mille põhieesmärk on selgitada välja mikroRNA-de roll krooniliste põletikuliste haigustega seotud molekulaarsetes ja rakulistes protsessides ning arendada mikroRNA-põhise teraapia meetodeid.
17.09.2020 844 vaatamist Medicina Arstiteadus Bioloogia