Hiljuti lisatud

Olga ja Priit Pärn
"Karikatuur. Illustratsioon"

2020/2021 õppeaasta on eriline  - esmakordselt on Tartu Ülikoolis kaks vabade kunstide professorit korraga. 
Animafilmitegijad Olga ja Priit Pärn annavad kummalgi semestril ühe kursuse, mis kannab pealkirja „Animatsioon: seest ja väljast“ (HVVK.14.147).

HVVK.14.147

Näidates, millistest osistest animafilm koosneb, milliseid vahendeid soovitud tulemuse saavutamiseks kasutatakse, mis toimub, kui liikuv pilt ja heli kokku pannakse, ning selgitades, kuidas omandada filmitegemise osaoskused ja oskus saada osadest lõpptulemus – film –, on Pärnade eesmärgiks tekitada kursusel osalejates huvi animafilmi vastu ja soodustada selle huvi suunamist konkreetsesse vormi. Loengud, mis käsitlevad animafilmi loomiseks vajalikke oskusi ja nende õpetamist, annavad kuulajatele võimaluse protsessis aktiivselt osaleda.

Tähetorni ring 2021
Peeter Tenjes "Euroopa Kosmoseagentuur"

Ettekandes tuleb juttu Euroopa Kosmoseagentuurist, mille täisliige on Eesti alates 2015. aastast. Võrdleme Euroopa Kosmoseagentuuri konkurentsivõimet teiste riikide kosmoseagentuuridega ja anname ülevaate ESA põnevamatest tegevustest, iseäranis telekommunikatsiooni vallas.

     Tähetorni Facebook

 

31.03.2021 183 vaatamist Varia

Omakultuuriakadeemia - Jürgen Rooste

Jürgen Rooste on töötanud luuletaja, kirjaniku, kultuurikorraldaja, õpetaja, ajakirjaniku, kriitikuna, toimetajana aastast 1997. Mõni võiks öelda, et ta “pole kunagi päris tööd teinud”. Praegu on ta veidras ajas olnud vabakutseline juba päris mitu aastat ja veidral kombel elus. Teda on märgatud hulga kirjandusauhindadega ja korra ka kirjanikupalgaga, tal on ilmunud imselgelt liiga palju raamatuid, nii üksi kui sõpradega kahasse. Samas ongi see natuke ta ületulvav elu- ja meele- ja kirjutuslaad. Kõige paremini tunneb Rooste end rändlaulikuna, laval, kõrtsis, raamatukogus või koolis tekste ette lugedes või luuletustest sõpradega lavastusi kokku säädes. Maailm on vastu minemas raskele ajale, tumedusejõud on oma vägesid kogunud ning Rooste on kindlal seisukohal, et ilma võitluseta alla anda me ei tohi. Rooste pole kunagi olnud arvel töötuna, selleks on tema töötu-olemine liiga tulus. Kuidas on see võimalik?
30.03.2021 165 vaatamist Kultuur