Hiljuti lisatud

Terviseviidad - "Uni ja õppimine"

25. novembril kell 10.00–11.30 toimub üle-eestilise noorsootöö nädala raames tasuta veebiloeng “Uni ja õppimine”. Une vajalikkusest räägib unenõustaja, unetehnoloog ja psühholoog Kene Vernik.
 
Teemad koolitusel:
unehügieen;
nutiseadmed ja uni;
füüsiline aktiivsus ja uni;
vähese une mõjutus kehale, ajule ning õppimisele;
erinevad ergutid ja uni;
praktilised nipid ja lahendused.
25.11.2021 143 vaatamist Kultuur

Hasso Krull
"Tuleviku jumalad: ontoloogiline sõda ja häälestumise kunst"
Taim

2021/2022 vabade kunstide professor on luuletaja, esseist ja tõlkija Hasso Krull

Hasso Krulli loengukursus "Tuleviku jumalad: ontoloogiline sõda ja häälestumise kunst" (HVKU.05.037)
Ontoloogia: Kuidas oma olemist olla? Neli identifikatsioonimoodust.

Hasso Krull on laialdaselt tuntud ja eri valdkondades aktiivne intellektuaal, kelle looming sisaldab rohkesti motiive Eesti ja kaugemategi rahvaste pärimusest ja mütoloogiast.

Uuel õppeaastal algav loengukursus "Tuleviku jumalad: ontoloogiline sõda ja häälestumise kunst" keskendub tulevikuühiskonna mõtestamisele. "Kunagi elasid jumalad Olümpose mäel. Tänapäeval elavad nad turuplatsil, täpsemalt supermarketis. Kus aga elavad tuleviku jumalad?" küsib Hasso Krull oma kursusel. "Sada aastat tagasi suutsid meie vanavanavanemad vaevu kujutleda, kuidas meie elame praegu. Ometi on meil praegu veel vähem aimu, kuidas elavad meie järeltulijad saja aasta pärast. Seepärast tuleb meil õppida häälestumise kunsti. Küsime: kuidas me saame veel olemas olla? Ja kuidas saab keegi olla veel pärast meid?" 

IX конференция по традиционным технологиям «Финно-угорские диалоги. Коллекции и коллекционирование»

IX конференция по традиционным технологиям «Финно-угорские диалоги. Коллекции и коллекционирование» 19 ноября 2021 года в 11 часов в подвальном зале театра «Угала»
19.11.2021 138 vaatamist Kultuur