Hiljuti lisatud

prof Margus Punabi inauguratsiooniloeng
„Eesti meeste tervis“

Euroopa ja muu arenenud maailma meeste soospetsiifiline tervis on olnud langustrendis alates teisest ilmasõjast. Viimase viie aasta jooksul on pidurdunud ka Euroopa meeste oodatava eluea tõus. Eesti mehed eristuvad oma Euroopa sookaaslastest mitme olulise tervisemõõdiku alusel. Vaatamata väga kiirele oodatava eluea tõusule on meeste oodatav eluiga Eestis jätkuvalt 8,5 eluaastat lühem kui naistel.

prof Liina Lindströmi inauguratsiooniloeng
„Mitu grammatikat on keeles?“

Grammatika on reeglite kogum, mille abil seome sõnad kokku lauseteks ning laused tekstiks. Grammatika on keele struktuur. Grammatika on kogum kinnistunud tähendusi, mis tulenevad meie kogemusest ja maailmanägemisest. Grammatika on konventsionaliseerunud suhtlustegevused ning -eesmärgid. Keeleteaduses on aegade jooksul olnud väga palju grammatika defineerimise viise, mis lähtuvad erinevatest vaadetest keelele; need loetletud on vaid mõned võimalikud lähenemisviisid.
20.09.2021 188 vaatamist Humaniora Keeleteadus

200 aastat geoloogiaõpet Eestis
Konverents GEO200(+1) „VAATAME TAGASI!“

Käesoleval aastal tähistame 200(+1) aasta möödumist geoloogia õpetamise algusest Eestis. TÜ geoloogia osakond kutsub sellel puhul kõiki geolooge üle Eesti - endiseid ja praeguseid kolleege, vilistlasi, tudengeid, geoloogia-sõpru ja sõpru geolooge kokku, et seda tähtsat sündmust pidulikult pühitseda geoloogia konverentsiga