On UTTV, you can follow live webcasts of events important to the University of Tartu and find recordings and photos of past events.

Latest videos

Tartu Ülikooli külastas Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus

15. septembril külastas ülikooli Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus, kes pidas peahoone aulas avaliku loengu. 
 
Pärast loengut kohtus Tema Pühadus senati saalis rektor Toomas Asseri, ülikooli õppejõudude ja üliõpilastega. 
 
Tema Pühadus Bartolomeus kohtus Tartus ka linnapea Urmas Klaasiga ning istutas Haridus- ja Teadusministeeriumi hoone ees asuvale Peeter Põllu platsile õunapuu. 
 
Tema Pühadus oikumeeniline patriarh Bartolomeus viibis Eestis visiidil 12.–20. septembril. Varem on ta ülikooli külastanud ka 2002. aastal. Tänavune visiit oli pühendatud Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku sajandale aastapäevale.
15.09.2023 373 views

Arvuti, mis see on? Arhitektuuri vaade.

Sissejuhatav loeng teemal "Arvuti, mis see on? Arhitektuuri vaade."
12.09.2023 540 views Technology

Digitaalse bioinseneeria keskuse ja personaalmeditsiini keskuse arendamise projektide avaüritus

Septembris alustatakse tööd digitaalse bioinseneeria teaduskeskuse ja personaalmeditsiini teaduskeskuse rahvusvaheliste projektidega, milleks said Tartu Ülikooli teadlased Eesti ajaloo suurima teadusrahastuse. 11. septembril ülikooli peahoones toimuval avaüritusel tutvustavad projektidega seotud ootusi nii Euroopa Komisjoni kui ka Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad. Konsortsiumide sisulistest plaanidest räägivad teadlased Tartu Ülikoolist ja rahvusvahelistest partnerasutustest.
 
2023. aasta alguses said Tartu Ülikooli teadlaste juhitavad rahvusvahelised konsortsiumid Euroopa Komisjonilt ja Eesti riigilt kokku 60 miljonit eurot, et arendada järgmise kuue aasta jooksul Eestis kahte teaduskeskust, mis annavad teadustöö kõrval hoo sisse nii digitaalse biotööstuse arengule kui ka andmepõhiseid tervishoiuteenuseid välja töötavatele uusettevõtetele. 
 
Projekte rahastatakse Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi „Euroopa Horisont“ rahastusmeetmest „Teaming for Excellence“. Programmiga toetatakse Euroopa teadusasutuste koostööprojekte tippteaduse tegemiseks ning selle paremaks lõimimiseks ühiskonda ja majandusse.
 
Nii digitaalse bioinseneeria (Digibio) kui ka personaalmeditsiini (TeamPerMed) projekt vältab kuus aastat.
11.09.2023 1750 views