Latest videos

Tartumaa tunnustab oma parimaid õpetajaid 2020

Tunnustused antakse üle Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tänuüritusel, mis toimub toimub neljapäeval, 24. septembril kell 14 Tartu Ülikooli aulas.
 
24.09.2020 513 views Culture Chronicles Various

Olga Pärn
"Maailma animatsiooni miniajalugu I"

2020/2021 õppeaasta on eriline  - esmakordselt on Tartu Ülikoolis kaks vabade kunstide professorit korraga. 
Animafilmitegijad Olga ja Priit Pärn annavad kummalgi semestril ühe kursuse, mis kannab pealkirja „Animatsioon: seest ja väljast“ (HVVK.14.147).

HVVK.14.147

Näidates, millistest osistest animafilm koosneb, milliseid vahendeid soovitud tulemuse saavutamiseks kasutatakse, mis toimub, kui liikuv pilt ja heli kokku pannakse, ning selgitades, kuidas omandada filmitegemise osaoskused ja oskus saada osadest lõpptulemus – film –, on Pärnade eesmärgiks tekitada kursusel osalejates huvi animafilmi vastu ja soodustada selle huvi suunamist konkreetsesse vormi. Loengud, mis käsitlevad animafilmi loomiseks vajalikke oskusi ja nende õpetamist, annavad kuulajatele võimaluse protsessis aktiivselt osaleda.

Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista.
Avaüritus

“Usun, et kirjandussõbrad vajavad praegu kohtumisi ka päriselus,” sõnas MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista juhatuse esinaine Annika Aas. “Kevadel ja suvel saime eriolukorras ning selle järgselt küll kodus raamatuid lugeda, aga tahaks ju ka kirjanikega vahetuid kokkusaamisi ja mõttevahetusi. Nii leidsime meeskonnaga ühiselt, et festival peab ikkagi toimuma. Kuigi väliskülalisi on sel korral reisimispiirangute tõttu vähem, saime kohalike esinejatega kuueks päevaks kokku panna igati huvitava ja mitmekülgse kava.”
Kirjandusfestival Prima Vista toimub 21.- 26. septembrini. Tänavusest teemast „Inimese varjud“ lähtuvalt on programmi keskmes on mälu, vaimne tervis, teadmised ja inimese mõju keskkonnale ning festivali patrooniks on Viivi Luik.

Lavastus: Berk Vaher
Tantsijate juhendaja: Krõõt Kiviste
Heli: Tiit Terask
Tehniline meeskond: Kaspar Kiviste, Karl Robert Kriis, Märt Vagur
PV 2020 Kujundus: Lilian Mengel 

 

22.09.2020 184 views Culture Chronicles