UTTV-s saad jälgida Tartu Ülikoolile oluliste sündmuste otseülekandeid ning leida juba toimunud ürituste salvestusi ning fotosid.

Hiljuti lisatud

Avalik aruteluõhtu „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“

Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse eestvedamisel algab avalik üritustesari, kus arutletakse ja vaieldakse teaduspõhiselt ühiskondlikult põletavatel kestlikkusteemadel. Esimene arutelu toimub neljapäeval, 2. mail kl 16.00–17.30 Tartu Ülikooli raamatukogu fonoteegi saalis, otseülekannet saab jälgida UTTV-st. 

Avaüritusel asutakse mõtestama kliimakriisi. Õhtu algab Tartu Ülikooli väitlusklubi näidisväitlusega „Narratiiv, et teadus päästab inimkonna kliimakriisist, toob rohkem kahju kui kasu“. Seejärel arutlevad väitlusel kõlanud seisukohtade üle Tartu Ülikooli kliimafüüsika kaasprofessor Velle Toll, kliimaseaduse arvamusrännaku koordinaator ja Kliimaministeeriumi nõunik Silver Sillak ning Eesti noorte kliimadelegaat, Tartu Ülikooli arstiteaduse eriala kolmanda kursuse üliõpilane Anna Celine Kraus.

02.05.2024 347 vaatamist

MADE Nº22

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava kontserdisari “MADE” kutsub kõiki oma 22. kontserdile!
Ugala teatri väikeses saalis astuvad üles kaheksa kultuuriakadeemia muusikalist koosseisu, et pakkuda imelist muusikalist elamust. Laval on nii rütmimuusika, pärimusmuusika kui ka produtsentide ansamblid. 
29.04.2024 87 vaatamist Kultuur

"Laser Fabrication of Sapphire Optics for Astronomy Application"

Daniel Smith (Austraalia Swinburne Ülikool)

Hiljutised edusammud astronoomia aparatuuri arendamisel on soodustanud spektroskoopilise analüüsi jaoks mõeldud fiiberoptikaga instrumentide levikut. Ühendkuningriigi Schmidti teleskoobis (UKST) kasutatav innovatiivne Austraalia päritolu seade Starbugs paigutatakse teleskoobi fokaaltasandisse ning selle abil saavutatakse fiiberoptika täpne sidestus spektrograafidega. Starbugi kasutusele võtmine suurematel teleskoopidel, nagu Kecki teleskoobil, Giantsel Magellani  Teleskoobil (GMT) või Väga Suurel Teleskoobil (VLT), nõuab selle disaini täiustamist ja laiaribaliste optiliste materjalide kasutumist . Käesolevas esitluses käsitletakse uusi meetodeid erinevate materjalide (nt safiir) disainimiseks ja lasertootmiseks ning uuritakse nende potentsiaali astronoomiaalaste rakenduste (nt Starbugs) täiustamisel.

Image
Daniel Smith

 

25.04.2024 56 vaatamist Füüsika ja astrofüüsika