Hiljuti lisatud

Laste vaimsest tervisest terviklikult- on see võimalik?

Korraldaja: Tartu Ülikooli eetikakeskus
Arutelu juht: Jannus Jaska (Vaikuseminutid)

Vaimne tervis on heaolu seisund, mis toetab lapse igakülgset arengut: võimet end teostada, tulla toime pingetega, tegutseda tulemuslikult ja anda oma panus ühiskondlikku ellu. Vaimne tervis on midagi rohkemat kui psüühika- ja käitumishäirete puudumine, see on ka hea füüsiline tervis ja enesega hakkama saamine. Laste vaimse tervise arutelu eesmärk on kõnetada laste vaimse tervise teemat kui tervikut. Arutelus küsime, miks ei räägita laste vaimsest tervisest terviklikult. Kuidas kaotada ühiskondlik stigma laste vaimse tervise teemades ja normaliseerida neist rääkimist?

Arutelul osalejad:

Grete Arro, Tallinna Ülikooli lastepsühholoogia teadur
Irja Ivarinen, Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku arst
Ailen Suurtee, Peaasi.ee kliiniline psühholoog
Karmen Maikalu, Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juhatuse liige ja koolipsühholoog
Nelli Jung, Vaikuseminutite algatuse eestvedaja

Helesinine unistus patsiendikesksest Eestist

Korraldaja: Tartu Ülikooli eetikakeskus
Aruteluvorm: Maailmakohvik neljas laudkonnas
Moderaator: prof Margit Sutrop

Meil kõigil on oma ettekujutus sellest, millist suhtlemist me ootame kui siseneme raviasutusse. Arsti ja patsiendi suhtluse ning suhete teemalisel arutelul avastame koos vastuseid küsimustele: kuidas suurendada arsti ja patsiendi suhtlemisel teineteise mõistmist? Kuidas teha nii, et noor arst saaks väljaõppe käigus ise pöörata enam tähelepanu arsti-patsiendi suhete ja suhtlemise teemale? Mida saavad õed teha patsiendikesksema lähenemise heaks? Millised on patsiendi ootused koostööle erinevate tervishoiutöötajatega?

Ekspertarutlejad ja laudkondade juhid:

dr Ruth Kalda, peremeditsiini professor ja perearst
Kadri Tammepuu, Eesti Patsientide Liidu tegevjuht
Mihkel Viru, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts
Anneli Kannus, Eesti Õdede Liidu president

11.08.2017 48 vaatamist Arstiteadus Filosoofia ja semiootika

The 14th International Cognitive Linguistics Conference:
Linguistic Diversity and Cognitive Linguistics
6. PLENARY: John Newman. EAT, DRINK, MAN, WOMAN and all that: The linguistics of ordinary human experience

John Newman holds the position of Professor Emeritus in the Department of Linguistics, University of Alberta and is currently an Adjunct Research Fellow at the School of Languages, Literatures, Cultures & Linguistics, Monash University, Australia.

John’s research interests are quite broad and include cognitive linguistics, corpus linguistics, typology, and in an earlier life phonology (including a textbook on Feature Geometry). John has published on a diverse range of languages —Germanic, Sinitic (especially Chinese dialects), and Austronesian— and has carried out fieldwork in Sarawak in (Malaysia), Manus Island (in Papua New Guinea) and in Alberta, Canada.

For some years, John has been engaged in cross-linguistic research on verbal concepts, resulting in a number of book-length publications and journal articles on this topic. The names of some of the journals in which he has published speak to the diversity of his interests: Oceanic Linguistics, the Journal of Philippine Linguistics, the Journal of Chinese Linguistics, Cahiers de Linguistique Asie Orientale, and the Southeast Asian Journal of Social Science.

As members of the ICLA will know, John is the Editor-in-Chief of our journal Cognitive Linguistics, He is also a Fellow of the Royal Society of Canada.

14.07.2017 1338 vaatamist Humaniora Keeleteadus