Hiljuti lisatud

Kristiina Ehin annab Valdur Mikitale üle vabade kunstide professori ameti:
„Lugu linnuks muutunud linnast. Muusad, fööniksid ja teised tiivulised“

Tartu on Eesti tiivuliste meka, mille ajalugu pahiseb vägevasti meie vaimusõõrmeis, lõõritab, kraaksub ja kudrutab Tartu parkide ja kalmistute kohal. Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond kutsub kõiki vaimuinimesi, inimvaime ja muid vaimustunuid osalema, et ühisel jõul setseerida ülikoolilinna salapärast anatoomiat.
* * * Kristiina Ehin kui üks tänapäeva tuntumaid ja enim tõlgitud eesti luuletajaid ja proosakirjanikke käsitles möödunud õppeaasta jooksul oma loengute ja loovkirjutuskursuse käigus teekonda tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde. Inspiratsioon, loovus, kujundlik tunnetuslaad, identiteet ja traditsioon on olnud selle teekonna olulised märksõnad.
Kirjanik ja semiootik Valdur Mikita on üks omanäolisemaid autoreid tänases Eesti kirjanduses ja esseistikas. Teda on tunnustanud nii kriitikud, auhinnažüriid kui ka lai lugejaskond. Mikita eeloleval õppeaastal toimuv loengukursus „Mõtterännak eestlaste elutundest“ tõotab tulla inspireeriv eri valdkondade üliõpilastele ja ülikooli töötajatele.
25.05.2016 856 vaatamist Humaniora Vabade kunstide professuur

Omakultuuriakadeemia - Priit Raud “Etenduskunstidest”

Kanuti Gildi SAALi ja Baltoscandali kunstiline juht Priit Raud on oma kureerimis- ja korraldustegevusega kujundanud siinset etenduskunstide maastikku viimased kakskümmend aastat. Ta on suunanud etenduskunstide väljal tegutsevaid kunstnikke, toonud siia rahvusvahelisi tipplavastusi, panustanud debattidesse ning kasvatanud üles Eesti kaasaegse tantsu publiku. Ta on olulisel määral vastutav selle eest, kuidas Eestis kaasaegset tantsu, teatrit ja teisi etendamisega seotud kunstivorme luuakse. Seisab etenduskunstimaastiku mitmekesisuse ja avatuse eest ega karda esitada kriitilisi küsimusi meie traditsioonilise teatrielu kohta. Priit Raud vaatab aastas umbes 200 uut lavastust, 100 videosalvestust ning jälgib Eesti meistrivõistlusi korvpallis.
24.05.2016 75 vaatamist Kultuur