Eesti Tänab 2012

Klipi teostus: UTTV 23.02.2012 5077 vaatamist Varia


 


 



TEENETEMÄRKIDE SAAJATE NIMEKIRI



Riigivapi III klass



Urmas Paet - välisminister



Valgetähe III klass



Kaido Höövelson - sumomaadleja

Rein Munter - tehnikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor

Mare Taagepera - avastusõppe edendaja, Eesti Metsaülikooli arendaja

Toomas Vint - kunstnik ja kirjanik



Valgetähe IV klass



Hannes Altrov - klarnetimängija, Eesti Muusikaakadeemia professor

Rein Einasto - geoloog, Tallinna Tehnikakõrgkooli professor

Kuulo Kalamees - seeneteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor

Mati Karmin - skulptor

Avo Keel - võrkpallitreener

Toomas Kiho - ajakirja Akadeemia peatoimetaja

Maarja Kruusmaa - biorobootika arendaja, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Enn Loigu - keskkonnateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Olav Maran - kunstnik

Silver Meikar - ühiskonnaelu edendaja

Ain Mäesalu - arheoloog, Tartu Ülikooli õppejõud

Laine Mägi - näitleja ja õpetaja

Ülo Niinemets - keskkonnateadlane, Eesti Maaülikooli professor

Tõnu Oja - näitleja

Jaak Peebo - keeleteadlane

Nikolai Petrovitš - ettevõtja, põlevkivitööstuse arendaja

Jakob Proovel - maadlustreener

Toivo Ülo Raun - ajaloolane, Indiana Ülikooli professor, Ameerika Ühendriigid

Toomas Rein - arhitekt

Tarmo Rüütli - jalgpallitreener

Daniel Erik Schaer - diplomaat

Jaak Sulg - ettevõtluse edendaja

Ants Tael - tantsuõpetaja

Mati Vetevool - ettevõtluse edendaja



Valgetähe V klass



Uno Aan - kohaliku elu edendaja

Eve Alttoa - konservaator, kunstiteadlane

Helle-Mai Enniko - ametiühingutegelane

Igor Gontšarov - Eesti-Moldova suhete edendaja, Moldova

Vladimir Juškin - Balti Vene-uuringute Keskuse direktor

Hele Kiisel - õpetaja ja hariduselu edendaja

Else-Jannike Kuum - Eesti-Norra suhete edendaja

Helle-Mare Kõmmus - rahvakultuuri edendaja

Peeter Langovits - pressifotograaf

Meeli Leeman - ettevõtluse edendaja

Loit Lepalaan - kohaliku elu edendaja, dirigent

Mart Noorma - teaduse populariseerija, Tartu Ülikooli õppejõud

Jaanus Nõgisto - muusik ja telerežissöör

Vladimir Ossipov - õpetaja

Erich Perner - jalgrattatreener

Õnne Pollisinski - ujumistreener, invaspordi arendaja

Eve Rohtla - ajakirjanik

Vaiko Sepper - raamatukogunduse edendaja

Aino Siirak - õpetaja, õpikute koostaja

Külli Sulg - eestluse hoidja Venemaal

Raul Talmar - dirigent

Ants Tarraste - kutseõpetuse edendaja

Heino Tartes - rahvamuusika edendaja

Tiia Teder - ajakirjanik

Uudo Timm - loodusuurija ja -kaitsja

Villu Veski - muusik

Sirje Vinni - kohaliku elu edendaja



Valgetähe medal



Hillar Eelmaa - ajaloo talletaja

Ell Maanso - koduuurija

Jüri Nikolajev - ajakirjanik



Eesti Punase Risti II klass



Vahur Valvere - vähiarst



Eesti Punase Risti III klass



Tanel Laisaar - kopsuarst

Ene Palo - naistearst



Eesti Punase Risti IV klass



Enno Liiber - päästeametnik

Karl Mäesepp - vabatahtlik abistaja

Sülvi Sarapuu - pimedate ja vaegnägijate abistaja



Eesti Punase Risti V klass



Asta Aleinik - vereandja

Vambola Sepp - vereandja

Heiki Valdek - vereandja



 



Kotkaristi I klass



Ants Laaneots - Eesti kaitseväe arendaja, kindral



Kotkaristi IV klass



Heldur Lomp - politseiametnik

Tõnu Miilvee - kaitsepolitseiametnik

Peeter Oissar - kaitsepolitseiametnik

Priit Pastarus - kaitsepolitseiametnik

Toomas Susi - kaitseväelane, major

Mati Tikerpuu - kaitseväelane, kolonelleitnant



Kotkaristi V klass mõõkadega



Martin Meos - kaitseväelane, leitnant



Kotkaristi V klass



Ain Kruuse - politseiametnik



Kotkaristi kuldrist mõõkadega



Tarmo Lepik - kaitseväelane, kapral

Andres Soosaar - kaitseväelane, seersant



Kotkaristi kuldrist



Uno Jaks - vabadusvõitleja

Arnold Kruusamägi - vabadusvõitleja

Leonida Rebane - vabadusvõitleja

Juta Saharova - vabadusvõitleja

Talis Thal - politseiametnik





Maarjamaa Risti I klass



George Walker Bush - Eesti NATO-ga ühinemise toetaja, Ameerika Ühendriikide president aastatel 2001-2009



Maarjamaa Risti III klass



Ljudmilla Aleksejeva - inimõiguslane, Venemaa

Dainius Dabašinskas - Eesti-Leedu koostöö edendaja

Sadayuki Sakakibara - Eesti-Jaapani kultuuri- ja majandussuhete edendaja



Maarjamaa Risti IV klass



Erkki Olavi Auvinen - Eesti-Soome majandussuhete edendaja

Emmanuel Barbe - Eesti-Prantsuse koostöö edendaja

Hiltrud Kaufmann-Friedrich - Eesti-Saksa koostöö edendaja

Eero Lavonen - Eesti-Soome koostöö edendaja

Benoît Paumier - Eesti-Prantsuse kultuurisuhete edendaja

Denis Pietton - Eesti-Prantsuse koostöö edendaja, diplomaat

Erich Samson - õigusteadlane, Eesti juristide koolitaja ja õigussüsteemi arengule kaasaaitaja, Saksamaa

Guntis Šmidchens - Balti õpingute programmi rajaja, Washingtoni Ülikooli professor, Ameerika Ühendriigid



Maarjamaa Risti V klass



Ari Impivaara - Eesti-Soome inseneride koostöö edendaja

Anatoli Razumov - massirepressioonide uurija, Venemaa

Neil Macrae Taylor - Eesti-Suurbritannia majandussuhete edendaja


Lisainfo veebis: http://www.president.ee/et/