UTTV-s saad jälgida Tartu Ülikoolile oluliste sündmuste otseülekandeid ning leida juba toimunud ürituste salvestusi ning fotosid.

Hiljuti lisatud

Euroopa päeva loeng „10 mõjutusvõtet, mis meie arvamusi ja hoiakuid mudivad"

Tartu Ülikooli teaduskool korraldab koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga 9.-12. klassidele põneva videoloengu päevakajalisel teemal, kuidas teha Euroopa Parlamendi valimistel kaalutletud valik ja hoiduda sotsiaalmeedia väärinfo manipulatsioonidest. Loengu pealkirjaks on „10 mõjutusvõtet, mis meie arvamusi ja hoiakuid mudivad".
Loengu lektoriks on selle ala hinnatud ekspert, Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel.
 
 
07.05.2024 245 vaatamist

Arutelu „Miks on mitmekesisus akadeemias oluline?“

Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistavad 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kannab pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
 
Ülikoolides tegutsevad koos eri põlvkonnad, rahvused ja kultuurid. Eesti ülikoolides õpib ja töötab üliõpilasi ja õppejõude ligi sajast riigist Soomest Namiibiani. Ülikoolide tugevus peitub selles, kuidas neid kogemusi kaasatakse ning teaduse ja innovatsiooni huvides koos tööle pannakse. 6.–12. maini tähistatakse mitmekesisuse nädalat, et rõhutada selle tähtsust, väärtustada erinevaid vajadusi ning võrdset kohtlemist.
 
„Ülikoolide rolli mitmekesisuse edendamisel on raske üle hinnata, sest nende mõju ühiskonnale tervikuna on väga suur. See, millises keskkonnas õpivad tulevased õpetajad, arstid või insenerid, millised hoiakud ja koostöökogemused nad eluks kaasa saavad, kujundab meie ühiskonda järgnevatel kümnenditel,“ ütles võrdõigusvolinik Christian Veske. „Ülikoolide initsiatiiv koos mitmekesisuse nädalat tähistada näitab, et meie kõrgkoolide jaoks on oluline luua igaühele tingimused oma tegelike võimete rakendamiseks,“ lisas Veske.
06.05.2024 96 vaatamist

Avalik aruteluõhtu „Kas peaksime kliimakriisis teadusele lootma jääma?“

Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse eestvedamisel algab avalik üritustesari, kus arutletakse ja vaieldakse teaduspõhiselt ühiskondlikult põletavatel kestlikkusteemadel. Esimene arutelu toimub neljapäeval, 2. mail kl 16.00–17.30 Tartu Ülikooli raamatukogu fonoteegi saalis, otseülekannet saab jälgida UTTV-st. 

Avaüritusel asutakse mõtestama kliimakriisi. Õhtu algab Tartu Ülikooli väitlusklubi näidisväitlusega „Narratiiv, et teadus päästab inimkonna kliimakriisist, toob rohkem kahju kui kasu“. Seejärel arutlevad väitlusel kõlanud seisukohtade üle Tartu Ülikooli kliimafüüsika kaasprofessor Velle Toll, kliimaseaduse arvamusrännaku koordinaator ja Kliimaministeeriumi nõunik Silver Sillak ning Eesti noorte kliimadelegaat, Tartu Ülikooli arstiteaduse eriala kolmanda kursuse üliõpilane Anna Celine Kraus.

02.05.2024 837 vaatamist