Eesti Tänab 2012

Klipi teostus: UTTV 23.02.2012 6440 vaatamist Varia


 

 

TEENETEMÄRKIDE SAAJATE NIMEKIRI

Riigivapi III klass

Urmas Paet - välisminister

Valgetähe III klass

Kaido Höövelson - sumomaadleja
Rein Munter - tehnikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor
Mare Taagepera - avastusõppe edendaja, Eesti Metsaülikooli arendaja
Toomas Vint - kunstnik ja kirjanik

Valgetähe IV klass

Hannes Altrov - klarnetimängija, Eesti Muusikaakadeemia professor
Rein Einasto - geoloog, Tallinna Tehnikakõrgkooli professor
Kuulo Kalamees - seeneteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor
Mati Karmin - skulptor
Avo Keel - võrkpallitreener
Toomas Kiho - ajakirja Akadeemia peatoimetaja
Maarja Kruusmaa - biorobootika arendaja, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Enn Loigu - keskkonnateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Olav Maran - kunstnik
Silver Meikar - ühiskonnaelu edendaja
Ain Mäesalu - arheoloog, Tartu Ülikooli õppejõud
Laine Mägi - näitleja ja õpetaja
Ülo Niinemets - keskkonnateadlane, Eesti Maaülikooli professor
Tõnu Oja - näitleja
Jaak Peebo - keeleteadlane
Nikolai Petrovitš - ettevõtja, põlevkivitööstuse arendaja
Jakob Proovel - maadlustreener
Toivo Ülo Raun - ajaloolane, Indiana Ülikooli professor, Ameerika Ühendriigid
Toomas Rein - arhitekt
Tarmo Rüütli - jalgpallitreener
Daniel Erik Schaer - diplomaat
Jaak Sulg - ettevõtluse edendaja
Ants Tael - tantsuõpetaja
Mati Vetevool - ettevõtluse edendaja

Valgetähe V klass

Uno Aan - kohaliku elu edendaja
Eve Alttoa - konservaator, kunstiteadlane
Helle-Mai Enniko - ametiühingutegelane
Igor Gontšarov - Eesti-Moldova suhete edendaja, Moldova
Vladimir Juškin - Balti Vene-uuringute Keskuse direktor
Hele Kiisel - õpetaja ja hariduselu edendaja
Else-Jannike Kuum - Eesti-Norra suhete edendaja
Helle-Mare Kõmmus - rahvakultuuri edendaja
Peeter Langovits - pressifotograaf
Meeli Leeman - ettevõtluse edendaja
Loit Lepalaan - kohaliku elu edendaja, dirigent
Mart Noorma - teaduse populariseerija, Tartu Ülikooli õppejõud
Jaanus Nõgisto - muusik ja telerežissöör
Vladimir Ossipov - õpetaja
Erich Perner - jalgrattatreener
Õnne Pollisinski - ujumistreener, invaspordi arendaja
Eve Rohtla - ajakirjanik
Vaiko Sepper - raamatukogunduse edendaja
Aino Siirak - õpetaja, õpikute koostaja
Külli Sulg - eestluse hoidja Venemaal
Raul Talmar - dirigent
Ants Tarraste - kutseõpetuse edendaja
Heino Tartes - rahvamuusika edendaja
Tiia Teder - ajakirjanik
Uudo Timm - loodusuurija ja -kaitsja
Villu Veski - muusik
Sirje Vinni - kohaliku elu edendaja

Valgetähe medal

Hillar Eelmaa - ajaloo talletaja
Ell Maanso - koduuurija
Jüri Nikolajev - ajakirjanik

Eesti Punase Risti II klass

Vahur Valvere - vähiarst

Eesti Punase Risti III klass

Tanel Laisaar - kopsuarst
Ene Palo - naistearst

Eesti Punase Risti IV klass

Enno Liiber - päästeametnik
Karl Mäesepp - vabatahtlik abistaja
Sülvi Sarapuu - pimedate ja vaegnägijate abistaja

Eesti Punase Risti V klass

Asta Aleinik - vereandja
Vambola Sepp - vereandja
Heiki Valdek - vereandja

 

Kotkaristi I klass

Ants Laaneots - Eesti kaitseväe arendaja, kindral

Kotkaristi IV klass

Heldur Lomp - politseiametnik
Tõnu Miilvee - kaitsepolitseiametnik
Peeter Oissar - kaitsepolitseiametnik
Priit Pastarus - kaitsepolitseiametnik
Toomas Susi - kaitseväelane, major
Mati Tikerpuu - kaitseväelane, kolonelleitnant

Kotkaristi V klass mõõkadega

Martin Meos - kaitseväelane, leitnant

Kotkaristi V klass

Ain Kruuse - politseiametnik

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Tarmo Lepik - kaitseväelane, kapral
Andres Soosaar - kaitseväelane, seersant

Kotkaristi kuldrist

Uno Jaks - vabadusvõitleja
Arnold Kruusamägi - vabadusvõitleja
Leonida Rebane - vabadusvõitleja
Juta Saharova - vabadusvõitleja
Talis Thal - politseiametnik


Maarjamaa Risti I klass

George Walker Bush - Eesti NATO-ga ühinemise toetaja, Ameerika Ühendriikide president aastatel 2001-2009

Maarjamaa Risti III klass

Ljudmilla Aleksejeva - inimõiguslane, Venemaa
Dainius Dabašinskas - Eesti-Leedu koostöö edendaja
Sadayuki Sakakibara - Eesti-Jaapani kultuuri- ja majandussuhete edendaja

Maarjamaa Risti IV klass

Erkki Olavi Auvinen - Eesti-Soome majandussuhete edendaja
Emmanuel Barbe - Eesti-Prantsuse koostöö edendaja
Hiltrud Kaufmann-Friedrich - Eesti-Saksa koostöö edendaja
Eero Lavonen - Eesti-Soome koostöö edendaja
Benoît Paumier - Eesti-Prantsuse kultuurisuhete edendaja
Denis Pietton - Eesti-Prantsuse koostöö edendaja, diplomaat
Erich Samson - õigusteadlane, Eesti juristide koolitaja ja õigussüsteemi arengule kaasaaitaja, Saksamaa
Guntis Šmidchens - Balti õpingute programmi rajaja, Washingtoni Ülikooli professor, Ameerika Ühendriigid

Maarjamaa Risti V klass

Ari Impivaara - Eesti-Soome inseneride koostöö edendaja
Anatoli Razumov - massirepressioonide uurija, Venemaa
Neil Macrae Taylor - Eesti-Suurbritannia majandussuhete edendaja


Lisainfo veebis: http://www.president.ee/et/