Tudengite Teatripäevad 2018. Ilves-Teatteri "INVAASIO"

Klipi teostus: Mailiis Laur 18.02.2018 354 vaatamist Kultuur


INVASIO! Ilves- Teatteri on edumeelne tudengiteatrirühm Helsingis. 
’’INVAASIO!’’ esietendus Ilves-Teatteris 26.08.2016. Tükiga esineti edukalt ka Jyväskylä Amateur draamafestivalil 18-20 augustil 2017. aastal.    
 
Autor: Jonas Hassen Khemiri
Lavastaja: Meimi Taipale
Tõlk: Jukka Pekka Pajunen
 
Kes on Abulkasem? Mis on Abulkasem? Liibanoni tantsija? Müügimees telefoniliinil? Legendaarne kurjast vaimust võetud lavastaja? Maailma kõige kurjakuulutavam terrorist? Inimene? Müüt? Kõik räägivad Abulkasemist, ta nimi kerkib üles kõige absurdsemate seostega, aga suudab muuta kuju, põgeneda ning vältida kõiki oma definatsioone. Üks on siiski kindel, Abulkasem ei ole üks meie seast? Eks ju?
 
INVASION! On absurdne komöödia hingematva kiire käiguga. INVASION! on tornaado sõnadest, piltidest ning ideedest, mille keskmeks on maagiline Abulkasemi nimi.  Energiat andev, tihti ka hektiline kogemus, kus teater ning poliitilised ideed põrkuvad omavahel. Korraga vaimukas, häiriv ning terav, see sügavalt hävituslik tükk võtab tükkideks ähvardava kuju – araablased – ning sunnib meid otsa vaatama meie enda kultuuriidentiteedile. Etendus tükib meie sügavamate eelarvamuste kallale, puudutades identiteeti, rassi ning keelt. Tüssame publikut mängides illusioonile teatris ning teadmistest teatrist, seda kõike loomulikult näpuotsatäie komöödiaga. Enesekriitilisus on paratamatu, kui teatrigrupp soomlasi katsub etendada maailma immigrantidest noorte silmade läbi.